Na návrhu se nejvíce podílela ambice získat co nejmenší rozměr objemu při zapracování – umístění poměrně značně různorodého stavebního programu do bloku haly.
Při minimalizování obvodových stěn a vnitřních chodeb získat plnohodnotný vice účelový prostor s jasně segregovanými provozy, a na druhé straně nevyhnutně sdílenými funkcemi a prostory.
Orientace haly V-Z s tribunou pro 200 návštěvníků přispívá také k logice zapuštění převýšené haly o 1.5 m do země ve směru mírně nakloněného terénu.
Veřejný prostor náměstí může pokračovat za skleněnou stěnou do interiéru v prostorách sdíleného pronajímatelného klubového prostoru. Nové komunitní centrum tak může vizuálně komunikovat s celým vstupním náměstím.
Způsob a logika umísťování různých prostor do bloku haly se podřizovalo právě snaze o zónování různých „pracovišť“ dle scénáře od nejfrekventovanějšího k nejdůležitějšímu:
NÁMĚSTÍ > SPOJOVACÍ CHODBA rajského dvora > KOMUNITNÍ CENTRUM > HALA
Prostory Malého Zrcadlového sálu s loggií a posilovny potom dostaly místo v patře nad klubovým prostorem a částečně nad bazénem.
Kompaktní blok nabitý funkcemi jsme chtěli vnitřně vizuálně propojit a částečně i prosvětlit kvůli provozním nákladům. Blok objektu ze střechy jsme prořízli a vytvořili v zářezu sníženou střechu pro osazení hlučících chladících agregátů a pro umístnění řady světlíků bazilikálního osvětlení. Osvětlení vnitřních sportovišť tak může participovat na průhledech směrem ven nebo do jiných prostor – jako např. – posilovna, která je opticky otevřena do prostoru bazénu i směrem ven na střechu.
Stanovisko našeho ateliéru k umístění v soutěži Sportovní hala Modřice ZDE .
Spoluautor: Ing.arch. Martin Dudáško
Projekt: Víceučelová sportovní hala
Lokalita: Modřice, Česká republika
Fáze: soutěž (druhé místo)
Rok: 2015